O Paralelních listech

Nabíráme posily:

Rádi mezi sebe přivítáme autora se smyslem pro humor, cynickým a sarkastickým pohledem na svět. Taktéž máme zájem o nudné otrapy, kteří by nám byli schopni dělat korektory. Hledáme ideálně invalidní afroameričanku, která bude zároveň midgetí lesba, držitelka ZTP/P, válečná veteránka, vnučka Soroše, jediná dědička Salazara Zmijozele, panna, chovatelka jednorožců a milovnice kolumbijské kávy a koksu. Zkrátka někoho, za koho dostaneme nějaké dotace od Evropské unie a pracáku, když ho vezmeme pod křídla.
V případě, že máš zájem zkusit si publikaci, přihlaš se na náš redakční Discord a odchytni si nás. Téma i formu necháme čistě na tobě. Překvap nás!

 

Update: 23.6.2020

Sice je tomu už nějaký ten páteček, ale před nedávnem jsme pokořili zvukovou hranici 50 000 fanoušků. Tjamtadadá, badum tss. Aby celá situace ale nebyla tak žoviální a vůbec neevokovala, že jsme zpyšněli (jako, možná trošku, co si budem), chceme poděkovat Vám za to, že nás lykujete, sledujete, komentujete a čtete naše naprosto legitimní investigativní noviny, které vám přinášíme s láskou (i bez). Neskutečně si vážíme Vaší podpory a slibujeme, že pro vás budeme ty hovadiny psát i nadále.

Seznamte se prosím s autory, kteří jsou nedílnou součástí Paralelních listů! Jména jsou řazena abecedně.

Pisálci:

avatar for Hermor (Hermor)Hermor (Hermor)

Neustále opilá a zdrogovaná kreatura, která zapomněla, na jaké planetě a v kterém století se nachází. Obvykle jej můžete potkat na hlavním nádraží v Praze, jak po vás chce drobák. Vyznavačem názoru, že nejlepším lubrikantem jsou dětské slzy.

avatar for Malcolm (Malcolm)Malcolm (Malcolm)

Celým jménem Malcolm Black. Jako malý spadl do kotle s pervitinem a již v sedmi letech převzal otěže rodinného podniku a rozšířil piko i na základní školy. Ve volném čase mlátí příšery, zkouší různé kombinace léků proti bolesti a nerespektuje zákaz focení v Zoo. Na poličce má diplom za druhé místo v plavání a Michellinskou hvězdu za vaření pika. Trpí alergií na citrusy.

avatar for Marvav (Marvav)Marvav (Marvav)

Marvav je vyznavač moderního umění a k této diagnóze vlastní i potřebné papíry. Jeho grafická kariéra začala, když ve svých 5 letech upirátil Malování. Ve volných chvílích věští z tarotových karet výkyvy na newyorské burze, oddává se platonické lásce nebo kontroluje, zda světlo nepřekračuje rychlostní limit.

avatar for Parzival (Parzival)Parzival (Parzival)

Maskot Paralelních listů. Ajťák, grafik, PPC-Ninja a autor placený Sorosem s konexemi na Kalouska. O poledních pauzách chodí po ulicích města, hladí děti po vláscích a kolemjdoucím rozdává květiny. Mezi sedmou a osmou večer roní černé perly a ve volných chvílích léčí pohledem rakovinu.
Parzivalův ultimativní Spotify playlist: https://spoti.fi/2YrcTIi

avatar for Švýcarák (Švýcarák)Švýcarák (Švýcarák)

Švýcarák, vlastním jménem Ctibor Příbor, je zakomplexovaný muž s malým egem, kontem, pérem a kouty, v nichž by mohla klečet Halina Pawlowská. Jelikož není zrovna lev salónů, žije v 1+kk s manželkou jménem Donuta Nutello. Donuta není drobná dívenka, kterou opřete v koupelně na umývadle, aniž byste se propadli stropem o tři patra níž a vytvořili siluetu hrocha na asfaltu podzemního parkoviště. A tak Ctibor utíká z reality prostřednictvím kritiky všeho a všech.

 


Korektoři:

avatar for Inkalu (Inkalu)Inkalu (Inkalu)

Černá ovce z rodu Inků. Inkové ji pro její rebelovinu plánovali obětovat vládcům, ale neuhlídali ji a utekla. Patří tedy do řad uprchlických imigrantů, kterým se podařilo dostat až do naší vlasti. Jelikož se snaží o formu vzdělané inkognity, studuje dálkově naši řeč, aby zapadla mezi náš lid. Korektura, v jejím případě, je počátek integrace i přesto, že neumí číst.

avatar for Mia (Mia)Mia (Mia)

Narodila se v zemi krátce a rychle mluvících lidí. Ráda se chlubí vysokoškolským titulem, který jí zatím víceméně k ničemu nebyl. Ze všechno nejradši ale opravuje pravopisné či gramatické chyby jiných, a proto se rozhodla budovat zářnou kariéru jako korektorka na Paralelních listech.

avatar for Nodaxx (Nodaxx)Nodaxx (Nodaxx)

Avidní pokračovatel DJského řemesla po Anginu van Brufenovi a DJ Arnoštkovi. Miluje suchý humr, kvantitativní jídlo a řízky. Hlavním cílem života je stát se prezidentem a zavést vládu stylu ČČBUC (Čubky Čáry Bary Udílení Cen). Dostatečně inteligentní na to, aby jeho přezdívka nebyla Prcivál.

avatar for Rybak (Rybak)Rybak (Rybak)

Věčný student a příležitostný autista. O existenci jeho předkožky se vedou debaty napříč politickým spektrem. Legendy tvrdí, že pokud najdete mem, který ještě neviděl, získáte doživotní dlouhověkost.

avatar for Valhalla (všichni válečníci v ní skončí)Valhalla (všichni válečníci v ní skončí)

Frigidní nymfomanka, sběratelka fašounkovských nudes. Ráda používá velká slova, avšak zřídkakdy tak velká jako její komplexy. Pracuje pouze za úplatu či pod pohrůžkou brutálního násilí - to by si totiž nenechala ujít. V přestávkách mezi docházením na přednášky o Gender studies a souložením pro charitu též píše články na Paralelní listy - s pravidelností blížící se menstruačnímu cyklu Heleny Vondráčkové.

 


Grafici:

avatar for HroudexHroudex

Umělecká duše s nebetyčným optimismem způsobeným nadměrným užíváním všelijakých látek. Tento chudý bohém se nedopatřením ocitnul v redakci po tom, co po jednom pátečním flámu kráčel zemí českou a obsahem vlastního žaludku nakreslil Parzivalovi na barák obrázek Jiřího Ovčáčka.

avatar for ProkrastinatorProkrastinator

Od narození muž. Za největší životní prohry považuje ztrátu hrající klíčenky ve svých pěti letech a výběr školy. Přes své kladné vlastnosti je ke svému nepochopení téměř neustále single. Oblíbené pití: tvrdý alkohol, oblíbená zábava: pití tvrdého alkoholu. Trpí samomluvou.

Kde nás všude najdete: