O Paralelních listech

Nabíráme posily:

Rádi mezi sebe přivítáme autora se smyslem pro humor, cynickým a sarkastickým pohledem na svět. Taktéž máme zájem o nudné otrapy, kteří by nám byli schopni dělat korektory. Hledáme ideálně invalidní afroameričanku, která bude zároveň midgetí lesba, držitelka ZTP/P, válečná veteránka, vnučka Soroše, jediná dědička Salazara Zmijozele, panna, chovatelka jednorožců a milovnice kolumbijské kávy a koksu. Zkrátka někoho, za koho dostaneme nějaké dotace od Evropské unie a pracáku, když ho vezmeme pod křídla.
V případě, že máš zájem zkusit si publikaci, přihlaš se na náš redakční Discord a odchytni si nás. Téma i formu necháme čistě na tobě. Překvap nás!

 

Update: 23.6.2020

Sice je tomu už nějaký ten páteček, ale před nedávnem jsme pokořili zvukovou hranici 50 000 fanoušků. Tjamtadadá, badum tss. Aby celá situace ale nebyla tak žoviální a vůbec neevokovala, že jsme zpyšněli (jako, možná trošku, co si budem), chceme poděkovat Vám za to, že nás lykujete, sledujete, komentujete a čtete naše naprosto legitimní investigativní noviny, které vám přinášíme s láskou (i bez). Neskutečně si vážíme Vaší podpory a slibujeme, že pro vás budeme ty hovadiny psát i nadále.

Seznamte se prosím s autory, kteří jsou nedílnou součástí Paralelních listů! Jména jsou řazena abecedně.

Pisálci:

avatar for Hermor (Hermor)Hermor (Hermor)

Neustále opilá a zdrogovaná kreatura, která zapomněla, na jaké planetě a v kterém století se nachází. Obvykle jej můžete potkat na hlavním nádraží v Praze, jak po vás chce drobák. Vyznavačem názoru, že nejlepším lubrikantem jsou dětské slzy.

avatar for Mᴀʟᴄᴏ (Ten jehož jméno se špatně vyslovuje)Mᴀʟᴄᴏ (Ten jehož jméno se špatně vyslovuje)

Tenhle medailonek je v rekonstrukci. Omlouváme se za zvýšenou úroveň hluku.

avatar for Parzival (Parzival)Parzival (Parzival)

Maskot Paralelních listů. Ajťák, grafik, PPC-Ninja a autor placený Sorosem s konexemi na Kalouska. O poledních pauzách chodí po ulicích města, hladí děti po vláscích a kolemjdoucím rozdává květiny. Mezi sedmou a osmou večer roní černé perly a ve volných chvílích léčí pohledem rakovinu.
Parzivalův (ne)soukromý Spotify playlist: https://spoti.fi/2YrcTIi

avatar for Švýcarák (Švýcarák)Švýcarák (Švýcarák)

Švýcarák, vlastním jménem Ctibor Příbor, je zakomplexovaný muž s malým egem, kontem, pérem a kouty, v nichž by mohla klečet Halina Pawlowská. Jelikož není zrovna lev salónů, žije v 1+kk s manželkou jménem Donuta Nutello. Donuta není drobná dívenka, kterou opřete v koupelně na umývadle, aniž byste se propadli stropem o tři patra níž a vytvořili siluetu hrocha na asfaltu podzemního parkoviště. A tak Ctibor utíká z reality prostřednictvím kritiky všeho a všech.

avatar for XD (XD)XD (XD)

XD je vyznavač moderního umění a k této diagnóze vlastní i potřebné papíry. Jeho grafická kariéra začala, když ve svých 5 letech upirátil Malování. Ve volných chvílích věští z tarotových karet výkyvy na newyorské burze, oddává se platonické lásce nebo kontroluje, zda světlo nepřekračuje rychlostní limit.

 


Korektoři:

avatar for Mia (Mia)Mia (Mia)

Narodila se v zemi krátce a rychle mluvících lidí. Ráda se chlubí vysokoškolským titulem, který jí zatím víceméně k ničemu nebyl. Ze všechno nejradši ale opravuje pravopisné či gramatické chyby jiných, a proto se rozhodla budovat zářnou kariéru jako korektorka na Paralelních listech.

avatar for Nodaxx (Nodaxx)Nodaxx (Nodaxx)

Avidní pokračovatel DJského řemesla po Anginu van Brufenovi a DJ Arnoštkovi. Miluje suchý humr, kvantitativní jídlo a řízky. Hlavním cílem života je stát se prezidentem a zavést vládu stylu ČČBUC (Čubky Čáry Bary Udílení Cen). Dostatečně inteligentní na to, aby jeho přezdívka nebyla Prcivál.

 


Grafici:

avatar for HroudexHroudex

Umělecká duše s nebetyčným optimismem způsobeným nadměrným užíváním všelijakých látek. Tento chudý bohém se nedopatřením ocitnul v redakci po tom, co po jednom pátečním flámu kráčel zemí českou a obsahem vlastního žaludku nakreslil Parzivalovi na barák obrázek Jiřího Ovčáčka.

avatar for InlinerInliner

Jeden z nejvtipnějších lidí na internetu. Poslední ninja v České republice. Stejně jako mnoho dalších spolubojovníků se snaží rozvrátit systém zevnitř - formou fotomontáží, satirických příspěvků a emotikonů. Nápady hledá na dně ferneta citrus.