Makak roku 2023 S01E09 – Jana Zyrtec Lempl vs. Úplně normální Daniela

Trochu jsme doufali, že se makakové pokusí hacknout včerejší anketu, a pošlou do druhého kole Fylajový hnus. Nic takového se ale bohužel nestalo. No co, alespoň nám nikdo nemůže vyčítat, že měříme dvojím metrem, a na demoblok sereme. A abyste věděli, podobný mindfuck duel nás čeká v prvním kole ještě jeden. Dnes ovšem ne. Dnes tu máme bitvu o Senát!

Dámy a pánové, do levého boxíku se pokouší vmáčknout všemi důvěrně známá jednotka kritické neobjektivity, Dunning-Kruger syndrom s titulem, oficiální modelka mohelnického butiku Máňa, požíračka chlebíčků, ropucha, kterou se ani po šedesáti letech zatím nikdo neodvážil políbit, třetí nejhorší autorka wogonské poezie, bojovnice za lidská práva a svobodu slova, banhamerka a umlčovatelka jiného názoru, kutilka, snažilka a jinak hyzdící domácnost velebitelka a velebydlenka, samozvaná bojovnice proti systému, šiřitelka hoaxů, zhouby a ruské propagandy, nikdy neomylná, ačkoliv občas lehce nedokonalá Jana Zyrtec Lemplová. A čistě, pokud by vám to uniklo, loňská vítězka Makaka roku, kde zvítězila o parník nad svými soupeři.

Co je tahle tragédie zač, jste se dočetli docela jistě už v naši WikiPLedii, takže si shrňme jen to, co se stalo od jejího loňského fenomenálního vítězství:

 • Jana požaduje rozdělení školních tříd na bílé a ty blbé, které si zaslouží speciální péči, aby měly děti snazší start k lopatě. Definitivně to ovšem neznamená, že by byla Jana rasistka. To ani v nejmenším. Je čistě náhoda, že jmenovala speciální třídy ausgerechnet pro cikány. Aby dokázala, že není rasistka, setkává se pár dní po čočce s cikánskými předáky, aby se jim omluvila, což je formulováno jako neomluva, a Zyrtek z cikánských předáků udělá kretény, kteří kdyby skončili v oddělené třídě, možná by z nich teď nemusela dělat kretény. Ze setkání vzniká taktéž legendární fotografie ve stylu Základní instinkt: kalibr temná bambeřice, která má sice šikovně umístěnou plastovou láhev, ta ale paradoxně rozvíjí představivost, a ani jedna varianta přitom nekončí jinak, než erektivní disfunkcí. Protože tahle neomluva s předáky u veřejnosti a zejména zaprodaných mainstreamových médií neklapla, Jana ještě o pár dnů později publikuje fotku cikánského muzikanta, který sice mohl skončit u lopaty, ale pro jeho talent mu tuhle opovážlivost toleruje.
 • S příchodem léta se dostáváme do zajímavé situace, kdy se nerasistka Zyrtek veřejně zastává cikánské komunity v Brně, která se jen bránila na férovku drzému přivandrovalci z Ukrajiny, který se v rámci sebeobrany opovážil bránit tak nepřiměřeně, že jeden z účastníků zemřel. Společně s Lemplovou se přes noc v České republice objevil tucet nových ochránců romské populace. Mezi nimi namátkou Zdeněk Pernica, nebo třeba Tomáš Vandas, což je sice čistokrevný nácek, a má poměrně přesnou představu o tom, jak a co by se všemi, kdo mají pokožku tmavší než #e3d0b0 udělal, ale na stránku druhou tu vidíme poměrně zajímavý zvrat v ideologické pyramidě, kdy bílý Ukrajinec pro nácka znamená méně, než nebílý neběloch. Naše české cikány si totiž zvládneme nesnášet a zabíjet sami. Žádné přivandrovalce k tomu nepotřebujeme. Pravděpodobně podplacený soudce nakonec přihlédne k početní převaze cikánské férovky, což bere Hamplová jako osobní křivdu, a Ukrajince propouští na svobodu.
 • V únoru Janča opět sdílí na své fanpage zaručenou informaci o tom, že ukrajinští vojáci, kteří jsou cvičeni v České republice pro boj s Ruskem, jsou přenašeči tuberkulózy. Na očividnou lež reaguje aktuální ministr zdravotnictví Válek, který označí Hamplovou za dezinformátorku. Hamplová se odkope, a žádá omluvu za označení dezinformátorka, protože když převezme od někoho informaci, kterou bez ověření dále publikuje a honí si na ni triko, ještě to neznamená, že je dezinformátorka. To dá přece rozum. Následně rozepisuje na všechny strany žádosti o to, aby se jí Válem omluvil. Všichni na Janu zvysoka serou, protože je to dezinformátorka.
 • V březnu Janě hýbne žlučí náš fórek, kdy jsme nafotošopili status, podle kterého za drobnou úplatu hnutí PRO dokáže zajistit místa na blížící se demonstraci přímo pod pódiem. Je nutné podotknout, že v nasraném statusu na její fanpage bylo podezřele málo trojteček a jiných interpunkčních vypíčeností. Je tedy poměrně pravděpodobné, že Jana jen neuhlídala SPRÁVCE LUKÁŠE, který výhrůžku napsal místo ní. Trestní oznámení mi do datovky ani po devíti měsících zatím nepřišlo.
 • Jana vydává svoji dlouho očekávanou knihu Blog/out. Obsahuje její staré texty s komentáři. Janě totiž soukromý web v roce 2021 zakázal publikovat na svém webu kraviny, což Jana vyhodnotila jako osobní útok a cenzuru, a proto se rozhodla dohledatelné články z internetu přepsat na papír. Komentáře jsou plné nesouvislých vět a překlepů z čehož je zřejmé, že celá kniha vznikla během jednoho obzvláště deštivého odpoledne, a rozhodně si nezasloužila korekci. I recenzi tohoto skvělého počinu naleznete na naší webovce. A přečetli jsme ji proto, abyste vy nemuseli.
 • V rámci absence je vyhodnocena jako Senátor s nejvyšším počtem zameškaných hodin. Ale znáte to. Když na vás zařve Černochová, že jste tupá kráva, a vaše jednání by zatáhlo Českou republiku do otevřeného válečného konfliktu s Ruskem, to se jednomu podlomí kolena. Až tak, že se dva měsíce doma točíte na židli, štupujete fusekle, na sociály vypisujete ufňukané statusy o tom, jaká jste křehká žena, zatímco svým senátorským kolegům rozesíláte doporučení, jak by v které situaci během její nepřítomnosti měli volit.
 • Zyrtec v listopadu sepisuje stížnost, neboť jí nebylo umožněno v prostorech Senátu uspořádat konferenci dezinformátorů, jejímž úkolem je bagatelizovat COVID jako takový, což zničí celý byznys Astra Zenecy, Pfizeru a Biontechu, a celá mašinerie kolem koronaviru se zhroutí jako domeček z karet. Senát konferenci zamítá, neboť je názoru, že by Parlament neměl být spojován s prezentací dezinformátorů a všelijakých jiných zmrdů. Jana se ohrazuje, že její konference není plná dezinformátorů a jiných zmrdů. Nakonec akce probíhá v Poslanecké sněmovně pod záštitou dezinformátora a zmrda Tomio Okamury, a svá bádání prezentují dezinformátoři a zmrdi, kteří očekávají, že byznys Astra Zenecy, Pfizerz a Biontechu spadne jako domeček z karet.

 

Že jsme na něco zapomněli? Inu, to je docela možné. Jana je profesionálka každým coulem a nevynechá příležitost k tomu, aby se střelila do vlastní nohy svojí neschopností. Než jí tam ale čistě z povinnosti máznete svůj hlas, popřemýšlejte o tom, jestli by si ho nezasloužila úplně normální Daniela.

Možná se došli k názoru, že jste o Daniele Kovářové neslyšeli. A je to škoda. Do Senátu vstoupila ve stejných volbách jako naše Janča. Jen si prostě to svoje do Senátu chodí odsedět, a nemá vysloveně potřebu se vyjadřovat k čemukoliv, což je na stránku druhou asi taky dobře. Jenomže v posledních měsících začíná úplně normální Daniela vystrkovat růžky, a vy si nutně pokládáte otázku, jestli je úplně normální Daniela nenormální, nebo jestli třeba není blbá. Zyrtec si navíc svoji kolegyni pochvaluje, což by mohlo značit, že je stejně blbá, jako mohelnická absentérka. Ostatně s naší antagonistkou s popísmenkovanými šaty má toho společného mnohem více. Tak třeba je to právnička. Taky špatná. Bývalá ministryně spravedlnosti, kterou Jana zatím nebyla, ale možná je to jen otázka času. Ostatně náhled na právo mají obě společný. Špatný. V roce 2022 získává úplně normální Daniela (tak si zcela otevřeně říká, neděláme si z ní tímto ostentativním opakováním prdel) Zlatý Bludný balvan v kategorii jednotlivců za nenormální právní guláš nad doutnajícími ostatky rodinného práva, kterému se čistě mimochodem věnuje. Krom toho je taktéž autorkou několika zásadních komentářů a myšlenek, které by vám určitě neměly uniknout. Tak například:

 • Je manželskou povinností, aby mezi sebou partneři prcali. Kdo neprcá, měl by být připraven na sankce. Zřejmě nedostatečně oprcaná normální Daniela se tak právně domáhá koitu, a to bez ohledu na to, že § 692 odstavec 1 Nového občanského zákoníku (Předpis č. 89/2012 Sb.) přímo určuje jako pro dementy, úplně normální Danielo, že partneři si mají mezi sebou sami určit, jak často mezi sebou prcat budou, a pokud vůbec. A to ani nemluvme o způsobech, jak by se provádění prcání kontrolovalo, zda probíhá v dostatečné délce a frekvenci.
 • Sexuální obtěžování je přirozená věc. Nebo si to alespoň myslí sexuálně neukojená úplně normální Daniela Kovářová, která doma sice neprcá, ale ještě to neznamená, že by si trochu té zábavy nemohla užít třeba na pracovišti. Nebo by na ni mohli občas třeba alespoň zapískat popeláři, když už jí nikdo nechce pozvat do darkroomu na swingers party. Nebo jí herdek alespoň plácněte přes zadnici, nebo si o ni opřete kolo. Projevte o úplně normální Danielu trochu toho lidského zájmu, sakra.
 • Klimatický zákon nepotřebujeme, protože dinosauři měli teplejší klima, než máme teď. Je škoda, že k tomu dinosauři nemají co říci, ale polovina jich odletěla do vesmíru po tom, co na Plochozemi dopadl meteorit, a druhá polovina umrzla v době ledové. Jasně. Evoluce už párkrát zažila, že se druhy jednoduše aklimatizovaly. Takový člověk je klasickým příkladem adaptace. Na stránku druhou jsme tu ale měli už i situaci, kdy čtyřmetroví předchůdci drůbeže lovily půlmetrové předchůdce koní. Studie se přitom nevěnuje evoluční otázce, zda bylo dříve vejce nebo úplně normální Daniela.
 • Úplně normální Daniela nedokáže určit, zda Rusové z Ukrajiny děti unáší, nebo se jedná o humanitární akci, která má děti dostat od svých rodičů z válečné zóny, kde se teda neválčí. a shodou okolností zachraňují děti Rusové. A protože Rusové tuto skutečnost nepotvrdili, nemá úplné normální Daniela důkazy o tom, že by se něco takového vůbec dělo. Až budou důkazy, tak připustí, že Rusové nějaké válečné zločiny dělají. Je přitom zajímavé, že bídu za naprosto stejný komentář dostala před rokem Lemplová, která má taky ve všem naprosto jasno. Pokud se tedy nejedná o pojmenování situace toho, co vlastně Rusko na Ukrajině dělá.

Takže, která z našich velevážených dam si zaslouží postoupit? Bude to znovu úplně neschopná Lemplová, nebo snad dáte přednost úplně normální Daniele? Volba je na vás!

Makak roku 2023 / S01E09 - Boj o Senát - Kdo by měl postoupit do druhého kola?

 • Jana Zyrtec Lempl (84%, 903 Hlasy)
 • Úplně normální Daniela (16%, 178 Hlasy)

Počet hlasujících: 1 081

Nahrávání ... Nahrávání ...

Hlasovat můžete až do osmé hodiny ráno 13.12.2023 (SEČ), poté se anketa automaticky zamkne. Máte-li potíže s hlasováním (obvykle desktopy na dynamické IP), zkuste prosím hlasovat přes mobilní telefon.