Vědci zjistili: Češi doma nemají okna! Zda sněží, se dozvědí z Facebooku!

Délka textu: Článek přečtete zhruba za 4 minut.

Rozruch v poslední době vyvolali američtí vědci z institutu Zbytečných a drahých studií placených z daní daňových poplatníků v Michiganu. Tvrdí totiž, že průměrný Čech sice vlastní byt či dům, ale chybí mu v něm okna. Toto na první pohled absurdní tvrzení podkládají statistikami, kdy při náhlé změně počasí jako je sníh, prudký déšť nebo bouřka, začne většina Čechů na sítích o této změně informovat. V kombinaci s dálnicemi rozjebanými jako kunda čtyřicetileté prostitutky z Ostravska byla Česká republika předehnána v rámci technického pokroku Ugandou. 

Teorii o absenci oken v české domácnosti nahrává i nespočet fotek východu a západu slunce v regionálních skupinách na Facebooku. Například každý den minimálně tucet uživatelů v ostravské skupině informuje fotkou, že slunce právě vychází, nebo zapadá. Tito uživatelé jsou podle vědců naprosto kritičtí pro chod společnosti a jejich absence by pravděpodobně mohla celou společnost rozložit. Naprosto stejně tito patroni informují i o změnách počasí. Vědci proto došli k závěrům, že patří do jakési vyšší kasty, která má snad doma i okna. Změna počasí je podle všeho v České republice velkou událostí, zejména pokud se jedná o zprávu, že konečně začalo sněžit. Podobné popularitě se donedávna těšila i duha. Její oblíbenost však klesá, protože se stala symbolem LGBT+ mínus, krát, děleno komunity.

Většině Čechů nezbývá nic jiného, než si představovat, jak takový pohled z okna vypadá.

V jedné části zprávy se vědci věnují možným příčinám, proč Češi vlastně nemají okna. Jako jedno z možných vysvětlení se jeví neutuchající bytové krize. Nové byty nebo domy jsou v Česku zkrátka drahé a průměrný Čech si to nemůže dovolit. Proto se uchylují ke kompromisům, jako jsou již zmíněná chybějící okna, nebo třeba sdílený pokoj a lůžko muže se ženou. Vypočítaná úspora je tak 20-30 % z kupní ceny novostavby v závislosti na tom, zda jde o byt či dům. Pro představu se jedná až o 1,13 Škody Fabie.

Možnou provázanost scházejících oken s naprostou absencí jakéhokoli rozhledu se nepodařilo prokázat, nicméně tato teze je v studii několikrát zmíněna. „Dává to všechno smysl. Co za člověka si postaví doslova bunkr bez oken, ve kterém se zavře a potom se diví, že nic nevidí. Místo toho, aby vytáhl hlavu z prdele, nebo si dodělal to podělaný okno, dává přednost informacím z druhé ruky. Polovina lidí nepozná, jestli fakt prší, nebo jen soused chčije z balkonu,“ komentoval tezi vedoucí výzkumu, John New.

 

 

Post Author: Mᴀʟᴄᴏ

Malco, vlastním jménem Malcolm očerněný, je známý pro svůj tupovtip, přirovnání, jež sedají jako prdele na hrnce s pervitinem, a především pro svou Feldu, která toho už teď zapomněla víc, než on si kdy bude pamatovat. Je autorem definice „studentský život“ nikoli na wikipedii, ale v realitě. Tenhle týpek je schopný si s deseti korunami v kapse svých děravých šortek narvat nácka minimálně na 3 hodiny a jelikož zbytek dne tráví slepováním Feličity, naháněním plameňáků v zoo nebo otročením pro zlé korporáty a Paralelní listy, ke spokojenosti mu chybí snad už jen dalších 10 korun. Komplexy větší než tchyně Tomáše Břínka si Malcolm lečí impersonací Charona, když převáží nebohé duše účastníků discordu do temného Azkabanu. Kromě zmíněných faktů a toho, že napsat jeho nickname není vůbec jednoduché, o něm nikdo nic neví, legendy však vypráví příběh o několikanásobném zhuštění smogu na Ostravsku někdy v době, kdy měl Malcolm shánět peníze pro pochybné STK jeho Felcedesu. Mezi jeho životní cíle patří porazit v ping-pongu Standu Lukeše, dát si jointa s Luky Krilem a rozpadnout se později než jeho Feldararri. V současnosti je na tom tak dobře, že si může dovolit outsourcovat i tenhle medailovek. Trpí alergií na citrusy.