Ztraceného turistu našli díky čínské vládě a mobilu Huawei

Délka textu: Článek přečtete zhruba za 4 minut.

Šťastně skončil případ Václava Kováře, nar. 1992, bytem Radniční 1148, 738 22, Frýdek-Místek, krevní skupina AB+, kulhá na pravou nohu, krevní obraz v normě (další informace jsou k dispozici u nejbližšího autorizovaného prodejce Huawei). Václav se ztratil během svého výšlapu na Lysou Horu. Jeho zmizení si jako první všimla čínská vláda při vyhodnocování dat z jeho mobilního telefonu. Okamžitě zalarmovala horskou službu, která jej našla a převezla na preventivní vyšetření do nemocnice ve Frýdku Místku.

Bylo to stereotypní nudné odpoledne v odboru sledování civilního obyvatelstva na čínské ambasádě v Česku. Jeden z mladších agentů Sli-Dil, který oficiálně pracuje jako diplomat, však ve svém volném čase na ambasádě vyhodnocuje sesbíraná data z mobilních telefonů Huawei, odposlouchává cizí hovory, nebo na dálku v noci pouští spícím majitelům projevy Mao-Ce Tunga. Právě projížděl databází a hledal, jak zabít čas, když zpozoroval anomálii.

Pan Václav měl štěstí, že u sebe měl nejnovější mobil Huawei, který mimo standardní špiclování, sbírá i informace o stolici.

„Připojoval jsem se a zase odpojoval od mobilů. Prvně jsem tam nenašel nic neobvyklého. Memečka, porno, fotky z dovolené v Chorvatsku, záznamy konverzací s milenkou a tak. Pak jsem si všiml Václavova podezřelého chování. Otevřel jsem si jeho složku a hned mi došlo, že tady něco nehraje. Například tady v 15:44 sešel z trasy, o půl hodiny později si dal pauzu, snědl svůj rohlík s pochoutkovým salátem z Alberta, co platil kartou a v 17:02 se oficiálně ztratil. Poté chodil v kruhu, zde ztratil signál, ale my ho pořád viděli, zde se vymočil, přibližně 0,59 litru, ten senzor ještě ladíme,“ popsal agent Sli-Dil řetězec událostí.

Situaci neprodleně oznámil svému nadřízenému agentovi, který vydal povolení k odeslání dat Horské službě. Ta nejprve považovala oznámení za nepříliš podařený vtípek. Této myšlence nahrával hlavně fakt, že kromě kompletního lékařského spisu včetně alergií a pravidelně užívaných léků, dostala služba také informace o poloze z celého dne, včetně současné a i budoucí polohy na pět hodin dopředu. Horská služba se nakonec rozhodla oznámení prověřit a Václava skutečně našla přesně na místě, které Číňané předpověděli. Byl značně vyčerpaný, dezorientovaný a hladový. Převezli ho proto na vyšetření do nemocnice. Personál v nemocnici je již očekával, neboť ambasáda nemocnici uvědomila s předstihem, jakmile byl Václav naložen do auta Horské služby.

Čínská rozvědka svá zpravodajská centra maskuje jako LAN párty

Agent Sli-Dil se samozřejmě za svůj heroický čin dočkal ocenění. Byl povolán zpět do Číny, kde mu bude předáno vyznamenání za vyzrazení státního tajemství a dočká se také změny pracovního zařazení z diplomata pravděpodobně na horníka. Jisté je pouze to, že se zpět do Česka již nevrátí.

Post Author: Mᴀʟᴄᴏ

Malco, vlastním jménem Malcolm očerněný, je známý pro svůj tupovtip, přirovnání, jež sedají jako prdele na hrnce s pervitinem, a především pro svou Feldu, která toho už teď zapomněla víc, než on si kdy bude pamatovat. Je autorem definice „studentský život“ nikoli na wikipedii, ale v realitě. Tenhle týpek je schopný si s deseti korunami v kapse svých děravých šortek narvat nácka minimálně na 3 hodiny a jelikož zbytek dne tráví slepováním Feličity, naháněním plameňáků v zoo nebo otročením pro zlé korporáty a Paralelní listy, ke spokojenosti mu chybí snad už jen dalších 10 korun. Komplexy větší než tchyně Tomáše Břínka si Malcolm lečí impersonací Charona, když převáží nebohé duše účastníků discordu do temného Azkabanu. Kromě zmíněných faktů a toho, že napsat jeho nickname není vůbec jednoduché, o něm nikdo nic neví, legendy však vypráví příběh o několikanásobném zhuštění smogu na Ostravsku někdy v době, kdy měl Malcolm shánět peníze pro pochybné STK jeho Felcedesu. Mezi jeho životní cíle patří porazit v ping-pongu Standu Lukeše, dát si jointa s Luky Krilem a rozpadnout se později než jeho Feldararri. V současnosti je na tom tak dobře, že si může dovolit outsourcovat i tenhle medailovek. Trpí alergií na citrusy.