Ortel plánuje letní turné, povolených je 88 účastníků

Délka textu: Článek přečtete zhruba za 6 minut.

Pokud patříte do skupiny lidí, kteří se hrdě nazývají vlastenci mávající vlajkou Ruska -pardon, Česka a vrchol vašeho dne je facebookový post Tomia Okamury, jistě si kladete jednu otázku. Kdy už si konečně budu moct vypít točeňáka a zahajlovat s kámošema na koncíku?

Život v České republice se vrací do normálu. Konečně se nemluví jen o koronaviru, ale i o skutečných problémech. O Kalouskovi, migrantech, zaprodané EU a cikánech!

Charismatický frontman kapely Ortel na své fašounky myslí i v této nelehké době. Proto uveřejnil plány letního turné. Na trase Terezín – Lidice – Ležáky – Svitavy – Brno – Židenice připraví tradiční rodinný program, včetně aktivit pro nejmenší. „Máme to s klukama promakaný, vymysleli jsme i hry pro děcka. Nás osobně nejvíc bavila strefovací hra, tu můžete hrát i doma v karanténě. Stačí k tomu cigán a cihla,“ uvedl Tomáš Ortel. Hra nyní splňuje karanténní podmínky, protože minimální vzdálenost Roma od hazeče je 1,5 metru a za ještě větší vzdálenost je při úspěšném hodu více bodů. Cihla je také obalená igelitovou rukavicí, aby nedošlo k infekci nikoho ze zúčastněných, a navíc je pak znovu použitelná bez ohledu na množství prolité krve.

Početné masy fanoušků kapely Ortel berou absenci koncertů velmi těžce. U některých se dokonce začaly projevovat abstinenční příznaky.

Plánování akcí je teď celkem odvážné, vzhledem k momentální situaci. Ale Tomáš věří v dobrý vývoj, jelikož se opatření pomalu uvolňují. „Musíme omezit počet diváků. Zatím chceme prodávat 88 lístků na každej koncert,“ odhaluje Tomáš podrobnosti. Vláda sice chystá povolit 200 účastníků na letních koncertech, ale Ortel požaduje na svých akcích „extrémistickou bezpečnost“.
Dále je na místě uvést zdravotní opatření, které neminou ani koncerty populární české skupiny.

Běžné koncerty Tomáše Ortela se nesou v intelektuální tvrdosti, na které by se dalo štípat dříví.

„Odmítáme zahalování na veřejnosti, takže chceme, aby tam lidem bylo vidět do obličeje. Zatím se shodujeme na igelitových sáčcích,“ zní stanovisko kapely. Dezinfekční prostředky prý nechtějí kupovat, zato objednali zásobu Tuzemáků, která by měla sloužit ke kompletní dezinfekci zvenku, zevnitř a později i prostor. Fašounci na facebooku vyjádřili jisté zklamání, že nevyužijí Ortelroušku, kterou jim manželka ušila ze starých slipů. Ale i přes tento nedostatek se na turné těší. „Určytě půjdu a vezmu i starou z dětskama,“ stojí v jednom z komentářů. „Pane Ortel, děkujeme že azpoň vi pro náz slušní lidi něco děláte!!!“ přidává se další.

I tento koncert byl k nevoli fanoušků zrušen.

Objevily se také spekulace, že Ortel v rámci turné představí a pokřtí novou desku. Po pár dnech dohadů frontman spekulace potvrdil. „Desku jsme pojmenovali Covid-18, je to takovej náš nadhled na celou situaci.“ Texty byly inspirované karanténními pocity a Tomáš se uvolil jeden zveřejnit.

Mám strach, co se tady stalo
Varování bylo málo
Nikomu nevidím do ksichtu
Stará zas uvařila šlichtu
Vláda nás podvedla zase
Chtěl bych do kebabu prase
Žádnej virus tady není
Lahvový pivo málo pění
Teď musíme doma být
Žádnýho černýho nemůžem zbít
Skoro ani do krámu jít
Už nemám co pít
Měli nechat zavřený hranice
Už mi z toho řídne stolice
A bere mě třas
Muslimové přijdou zas

Demo verze písně byla nahrána v karanténních podmínkách, nyní pouze autisticky s Tomášovou recitací a improvizovanou hrou na bicí, využívající lžíci a hromadu špinavých talířů. Tento odvážný hudební krok posouvá baladu o něco dál. „Úplně mě to vzalo u srdíčka Tomášy,“ chválí fašounci text zbrusu nové písně. „Přezně ste vistihnul moje pocity jako vždi!!!“ Album prý potřebuje pár posledních úprav, ale na letní turné by mělo být připravené. Věrní posluchači se již nemohou dočkat, až si nové písně poslechnou pod širým nebem s propašovanou plechovkou v ruce.Paralelní listy jsou nejlepší čtení na hajzl hned po složení osvěžovače vzduchu.
Dej stránce lajk a už nikdy se na něm nebudeš nudit!

Post Author: Enot

Žádnej humor není moc černej. Jsem tu kvůli splnění norem Evropské unie pro integraci LGBT, ale do prdele tě pošlu i v Ruštině. Pokud to nejsou cigarety nebo klasická literatura, tak mě to nezajímá. Umím říct "nemám přítelkyni" ve čtyřech jazycích.